LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 39 gradë/ Çfarë ka rezervuar moti për këtë fillim jave

1 Gusht 2022, 08:07, Sociale CNA
Temperatura deri në 39 gradë/ Çfarë ka rezervuar moti
Foto ilustruese

Vendi ynë mbetet në mbizotërimin e motit të qëndrueshëm përgjatë gjithë 24-orëshit, duke bërë që kthjellimet të dominojnë pjesën më të madhe të vendit tonë në orët e paradites.

Sipas MeteoAlb, pas mesdite pritet të ketë kalime të pakta të vranësirave të cilat do të shfaqen në zonat malore dhe në zonën e ulët, por nuk do të mund të sjellin reshje.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verior – verilindor duke sjellë dallgëzim 3 ballë.

 

 

Lajmet e fundit nga