LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dalin rezultatet e sondazhit të CNA.al/ Si vlerësohen pushimet në bregdetin shqiptar

31 Korrik 2022, 19:00, Sociale CNA
Dalin rezultatet e sondazhit të CNA.al/ Si vlerësohen pushimet në
Foto ilustruese

Prej 10 ditësh CNA.al ka hapur një sondazh për vlerësimin e pushimeve në Shqipëri.

Shkak për hapjen e këtij sondazhi është debati publik për rritjen ose jo të çmimeve përgjatë bregdetit shqiptar, duke nisur nga Shëngjini, Durrësi, e deri në Vlorë dhe Sarandë.

Shumë personazhe publikë dhe politikë kanë ngritur pretendimet se plazhet shqiptare janë braktisur nga çmimet e larta, por si e shohin vetë shqiptarët situatën.

Në sondazhin e CNA.al kanë marrë pjesë 580 persona, 53% e të cilëve mendojnë se çmimet janë abuzive. Nga personat që kanë marrë pjesë në votim, 27% thonë se janë të shtrenjta, 15% janë normale, ndërsa vetëm 3% thonë se janë të lira.

Nga ana tjetër, 2% e pjesëmarrësve në sondazh shprehen se nuk dinë si t’i cilësojnë pushimet në Shqipëri.

Konkretisht, shumica e personave që kanë zgjedhur të japin një mendim mbi çmimet, i cilësojnë ato abuzive dhe të larta./ B.A. – CNA.al

Dalin rezultatet e sondazhit të CNA.al/ Si vlerësohen pushimet në

Lajmet e fundit nga