LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ylli Manjani tallet me Bashën/ Rikthimi i legjendës së gjumit dhe barcaleta

24 Maj 2023, 21:59, Politikë CNA
Ylli Manjani tallet me Bashën/ Rikthimi i legjendës së gjumit dhe
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani

Siç kishte paralajmëruar edhe CNA, Lulzim Basha iu rikthyer sot pas një shkëputjes me një takim me të rinjtë e FRPD-së, për të vijuar turin e tij në ditët në vijim.

Lidhur me rikthimin e Bashës pas humbjes së thellë në zgjedhje, ka reaguar ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Manjani tallet me Bashën, duke e cilësuar si legjendën e gjumit.

Ai tregon një barcaletë me dikë që flinte gjumë, shihte ëndrra në mbledhje. Ish-ministri deklaron se edhe Basha është i njejtë si personi në barcaletë.

Statusi i plotë:

Aaaa qenka rikthyer legjenda e gjumit po lexoj në rrjet?

Hahahahahha.

Më solli në vëmendje një barcaletë.

****

Po kapërcente një mur me kangjella njëri dhe do ti që u ngul, me mender jush, me b*thë në hekura.

Bëri të lëvize, nuk e bënte dot. Qe ngulur mirë aty. Ja mori mendja që do t’i kalonte ato kangjella, po ja që s’ja doli dot.

Nejse, mblidhen njerëz ta ndihmonin, por s’po ja arrinin dot. Në një moment dikush aty i thotë "e di çke ti? A s’ja fut një p*rdhë, se mbase të jep shtytje që dalësh nga hekuri?".

"Po nuk pj*rdh dot more, thoshte korbi. Pastaj është dhe turp, gjithë këta njerëz këtu".

"Po p*rdh, o p*rdh"- bërtisnin të gjithë aty. Ja thonin vazhdimisht në kor këtë "p*rdh, o p*rdh".

Si përfundim, i mblodhi forcat dhe ja futi një p*rdhe.

Kur, e pickoi dikush fort në krah dhe i thotë:

"Eeejjjj! Mirë që fle në mbledhje, po edhe na pj*rdh këtu.

Bahhh. Na qelbe, o na qelbe".

***

Ma kujtoi Lul gjumi këtë barcaletë. Po fiks, o fiks si në Barcaletë është.../ CNA.al

Ylli Manjani tallet me Bashën/ Rikthimi i legjendës së gjumit dhe

Lajmet e fundit nga