LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video - Tirana përmbytet nga shiu/ Berisha “i hakërrehet” Veliajt: E turpshme

29 Gusht 2022, 21:32, Politikë CNA
Video - Tirana përmbytet nga shiu/ Berisha “i hakërrehet”
Përmbytje nga shiu në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka publikuar një video të përmbytjes së rrugëve të Tiranës nga stuhia e shiut.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Berisha thotë se është e turpshme që Tirana përmbytet sa herë që bie shi.

Sipas tij, kjo ndodh për shkak se interesi i kryebashkiakut Erion Veliaj për të rregulluar situatën me kanalizimet është zero.

“Tirana përmbytet në pak minuta me reshjet e para të shiut, Erion Djegësi nuk ndal betonizimin!

Është e turpshme që Tirana përmbytet sa herë që bie shi. Kjo ndodh për shkak se interesi i Erion Djegësit për të rregulluar situatën me kanalizimet është zero, por babëzia për të ndërtuar pa kriter e për të betonizuar në mënyrë të paligjshme e të çrregullt dhe bllokuar kanalet është e pakufishme.”, shkruan ish-kryeministri./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga