LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha, takim me zyrtaren e Vatrës/ Zbulohen temat e diskutimit

28 Gusht 2022, 15:53, Politikë CNA
Berisha, takim me zyrtaren e Vatrës/ Zbulohen temat e diskutimit
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, me Naze Veliun, Sekretaren e Përgjithshme të Federatës Panamerikane, Vatra

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka mbajtur një takim me Naze Veliun, Sekretaren e Përgjithshme të Federatës Panamerikane, Vatra.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Berisha, i cili njofton se i ka shprehur asaj mirënjohjen për mbështetjen e Vatrës për Shqipërinë.

Me anë të një statusi në rrjetet soiciale, ish-kryeministri bën me dije se diskutuan për zhvillimet në vendin tonë dhe për bashkëpunimin e PD-së me Vatrën.

“Të dashur miq, këto ditë prita në një takim të veçantë Zj. Naze Veliu, Sekretare e Përgjithëshme e Organizatës atdhetare shqiptaro-amerikane, Vatra.

Në këtë takim shrytëzova rastin t’i shpreh mirënjohjen time më të thellë udhëheqjes së Vatrës, Zj. Veliu dhe të gjithë vatranve për mbështetjen  e tyre tejet të çmuar që i kanë dhënë çëshjes shqiptare, çlirimit të Kosovës, vendosjes së demokracisë në Shqipëri dhe Partisë Demokratike, që nga themelimi i saj e gjerë më sot.

Në takim diskutuam mbi zhvillimet në Shqipëri dhe për bashkëpunimin e PD-së me Vatrën. Takimi ishte i hapur. Sb”, shkruan Berisha./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga