LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Në interesin e mirë të të gjithë qytetarëve”/ Begaj vlerëson marrëveshjen Kosovë-Serbi për dokumentet

27 Gusht 2022, 20:32, Politikë CNA
“Në interesin e mirë të të gjithë
Bajram Begaj

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar pas marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për dokumentet.

Begaj shkruan se kjo marrëveshje është në interesin më të mirë të të gjithë qytetarëve.

Ai ka shprehur edhe mirënjohjen për SHBA-në dhe BE-në në arritjen e kësaj marrëveshjeje.

“Përshëndes marrëveshjen që lehtëson udhëtimin e shtetasve mes Kosovës dhe Serbisë, në interesin më të mirë të të gjithë qytetarëve.

Vlerësim për dialogun që sjell rezultate dhe mirenjohje për mbështetjen e BE & SHBA”, shkruan Begaj në "Twitter"./CNA.al

Lajmet e fundit nga