LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Harxhi i bën listën Ramës/ Për çfarë mund ta këshillojë Tony Blair kryeministrin më të korruptuar të Europës?

27 Gusht 2022, 22:57, Politikë CNA
Harxhi i bën listën Ramës/ Për çfarë mund ta
Edith Harxhi

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, është angazhuar sërish për t’i ofruar këshillim qeverisë shqiptare përmes institutit të drejtuar prej tij “Tony Blair Institute for Global Change”.

Lidhur me këto zhvillime ka reaguar dhe Edith Haxhi. Përmes një postimi në rrjetet sociale, me ironi ajo thekson se për çfarë mund ta këshillojë Tony Blair kryeministrin tonë.

E këshillon për 800 e kusur shqiptarët që kalojnë ngushticën La Manshe apo për 22,000 shqiptarë që hyjnë në Mbretërinë e Bashkuar në vit?!, shkruan Harxhi, ndërsa liston edhe më tej, varfërinë e korrupsionin.

Reagimi i plotë:

Miq, nuk e kuptoj se për çfar e këshillon Tony Blair, KM-në tonë? A e këshillon për 800 e kusur shqiptarët që kalojnë ngushticën La Manche, apo për 22,000 shqiptarë që hyjnë në Mbretërinë e Bashkuar në vit? Nëse qeveria e MB ka ndonjë plan për rekrutimin dhe punësimin e djemve shqiptarë do ishte më mirë ta bënin publike dhe të shkonin në rrugë të rregullt dhe jo të rrezikojnë.

Për çfar tjetër pyes veten mund ta këshillojë ish KM i MB-së, KM-në e Alb-së?

Për nivelin e varfërisë, për tenderat me ofertë të pakërkuar, për Durrësin, për Porto Romanon, për Skavicën, për Vlorën, për Butrintin, për Teatrin, për naftën, për bordin e mos-transparencës, për arsimin falas dhe check-upin, ndoshta për bujqësinë ose edhe borxhin e jashtëm që i ka kaluar tre shifrat, cfar ka mbetur pa u falur, zhvatur rhe shkatërruar?

Po vetë Tony Blair, goxha ish Kryeministër që është ulur në një karrige si Winston Churchill, a nuk e kupton që është në konflikt të pastër interesi, që “këshillon”, Kryeministrin më të korruptuar të Europës? A nuk është në konflikt interesi kur mediat angleze shkruajnë përditë për valën e emigrantëve nga vendi pa luftë por më i varfër në Europë?

Fatkeqësisht gjithë bota është bërë pis nga lëvizja globaliste e grupeve majtiste dhe pseudove të tjerë….

 

Lajmet e fundit nga