LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Muli si Luli/ Tani kërkon të bëhet kryetar

28 Gusht 2022, 13:55, Politikë CNA
Muli  si Luli/ Tani kërkon të bëhet kryetar
Flamur Noka dhe Lulzim Basha

Kush nuk e njeh Mulin, Muli po ia kalon Lulit. Në fakt është pak a shumë si Luli.

Mul Noka, një personazh qesharak i oborrit të Partisë Demokratike, i cili është kthyer në numrin dy të kësaj partie, duket se po ia kalon Lul Bashës, por me fakte.

Kur CNA.al raportonte ku është fshehur Luli, pse s’flet Luli Basha, pse nuk reagon Basha, një “byrektore” që ndodhej në selinë e PD-së, dilte sulmonte shkruante 1001 në rrjete sociale, duke mbrojtur Lulin. Koha tregoi se kush ishte.

Luli ishte një nul. Tani një nul tjetër, por këtë herë me numrin dy të PD-së, është thjeshtë Muli.

Të gjithë e konsiderojnë besnik të doktorit, ushtar të bindur, në fakt këto mund t’i ketë, por kurrsesi nuk mund të ishte numri dy i Partisë Demokratike. Njeriu që duhet të merrej me oragnizimin, të bashkonte grupet, të bashkonte frymën në PD, të sillte një organizim të ri, struktura të reja, në fakt Muli di vetëm të përçajë.

Muli  si Luli/ Tani kërkon të bëhet kryetar
Flamur Noka dhe Lulzim Basha

Përtej faktit që duhet të dilte në media të bënte debate politike, të kishte argumente, të kishte vlera aktuale, në fakt Muli përfaqëson thjesht dhe vetëm nulin.

CNA.al, dje ka raportuar se Muli nuk është parë prej kohësh. Në një formë satirike, kemi shkruar se Muli po mungon publikisht, se sheh njeri, por vërshuan komentet.

Dje vinin nga byrektorja e Lulit, tani vijnë nga byrektorja e Mulit.

Na thonë se Muli është në seli, s’duhet të bëhemi merak, dhe të tjera si këto.

Në fakt problemi i një politikani dhe numrit dy të PD-së, nuk është të rrijë në seli apo t’i hapë e t’i mbyllë derën Sali Berishës.

Muli  si Luli/ Tani kërkon të bëhet kryetar
Sali Berisha dhe Flamur Noka

Numri dy i PD-së duhet të jetë një intelektual me vlera që nga jugu në veri bashkon dhe ringre Partinë Demokratike.

Nuk është një klloun qesharak, besnik dhe për këtë emërohet dyshi i partisë, se për ata që kanë problem ta dëgjojnë dhe ta shohin nga goja nuk vjen gjë e keqe apo të shkruhet.

Mos i ndodhtë gjë Sali Berishës, e dini që Flamur Noka mund të jetë kryetar i Partisë Demokratike dhe shkon në zgjedhje me Mulin kryetar, por edhe Mulin sekretar.

Keni për ta parë shumë shpejt se zgjedhjet lokale janë në derë, por të jetë edhe kryetar do të ishte më mirë akoma. Prandaj atyre që shqetësohen në komente për Mulin po u tregojmë Lulin.

Pra, të mos shqetësohen, se ne këtë shqetësim kemi pasur edhe kur Muli, të vriste për Lulin.

Prandaj do të ishte më mirë që t’i shikojmë në opozitë, në oborrin e PD-së. Të organizonin partinë, të afronin rreth vetes më shumë intelektualë që të ketë një opozitë të vërtetë, jo të mbrojnë Mulin se thjesht dhe vetëm na tregojnë se janë me Lulin. Se me Lulin ishte dhe Muli.

Pavarësisht se pastaj në fund, mbështeti doktorin.

Për ata që nuk e dinë, Muli të vriste për Lulin dhe ishte Luli që i vrau të gjithë në oborrin e PD-së, por kurrë nuk e vrau Mulin.

Nuk i prishte punë se nuk i bënte hije. Le të ishte Flamuri, Mul komplet dhe nul komplet siç ishte, asnjë punë si prishte askujt, prandaj dhe Luli e mbante aty.

Ata që goditi dhe i hoqi ishte se i bënin hije, ishin njerëz që kishin një peshë politike kurse Muli le të rrinte ishte thjeshtë nuli i radhës rreth Lulit./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga