LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Noka “fryhet si gjel" në Kuvend/ “Babalja” tenton të imitojë Doktorin

9 Qershor 2022, 13:02, Politikë CNA

Noka “fryhet si gjel" në Kuvend/ “Babalja” tenton

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, futi në këtë parti disa personazhe, që gjatë karrierës së tyre politike janë shoqëruar nga jo pak “bëma dhe gjëma”.

Mes këtyre personazheve, që “lëpihej” pas Bashës, e "fryhej si gjel” nëpër korridoret e selisë blu, ishte deputeti Ervin Salianji, i njohur ndryshe edhe si “Babalja” i Lulzim Bashës.

Ndërsa, tashmë “Babalja” i Lulzim Bashës ka “kapërcyer” ylberin dhe është hedhur në “prehrin” e Berishës.

Noka “fryhet si gjel" në Kuvend/ “Babalja” tenton

Por me sa duket do të ketë një konkurrencë të fortë, pasi tashmë në PD kemi dy “Babale”. Një të Lulit, e një të Saliut.

“Babalja” i Sali Berishës, është Flamur Noka, i cili tashmë është bërë edhe numri dy i Partisë Demokratike dhe nuk përmbahet më.

Njeriu që kujton se është komandanti, udhëheqësi, pronari i Partisë Demokratike, fryhet si “gjel” në Kuvend dhe bën zhurmuesin.

Ajo që ndodhi sot në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë, tregoi qartë se si “Babalja”, vetëm sa bën zhurmuesin.

Për më tepër, ashtu sikurse shikohet edhe në foton më sipër, Muli tenton edhe të imitojë Doktorin.

Meqë është tashmë edhe numri dy pas Doktorit në PD, mendon se duke tentuar të imitojë, do të jetë “lider”.

Por, koha do ta tregojë se sa “lider” dhe se sa e duan demokratët, “Babalen” e PD-së./CNA.al

Lajmet e fundit nga