LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çmimet rekord të karburanteve/ Ahmetaj: Është kohë krize

9 Qershor 2022, 10:07, Politikë CNA
Çmimet rekord të karburanteve/ Ahmetaj: Është kohë
Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj

Një ditë më parë, Bordi i Transparencës caktoi çmimet e karburantëve, ku një litër naftë do të shitet me 258 lekë, një çmim rekord ky deri më tani.

Në lidhje me këtë, zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj është justifikuar duke anashkaluar pyetjet e gazetarëve dhe duke thënë se kjo vjen si pasojë e krizës për shkak të luftës në Ukrainë.

Ahmetaj përsëriti të njëjtat deklarata duke thënë se është një krizë globale, e cila nuk dihet se kur do të përfundojë.

“Nëse keni interes, për qytetarët, unë po ju lajmëroj se qeveria ka menduar për paketa që sot janë publike në funksion të qytetarëve.

Është një krizë globale që ka gjenezën në Ukrainë, globalisht diskutimi është se si të sigurohen furnizime me naftë.

Është një krizë që nuk dihet kur mbaron. Qeveria punon çdo ditë dhe sot morëm një sërë detyrash që kryeministri dha në lidhje me hartimin e politikave për përballimin e krizave”, tha Ahmetaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga