LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bota, në krizë ekonomike”/ Mediu u tërheq “veshin” deputetëve

9 Qershor 2022, 12:16, Politikë CNA
“Bota, në krizë ekonomike”/ Mediu u tërheq
Kreu i PR-së, Fatmir Mediu

Kreu i PR-së, Fatmir Mediu, gjatë fjalës së tij në Kuvend është shprehur se e gjithë bota po përballet me një krizë ekonomike.

Sipas Mediut, kjo është një tablo e zezë, e cila nuk mund të zgjidhet me debate politike në Kuvend.

Gjithë bota është përballë një krize ekonomike. Qartësisht është nën kërcënimin e mospasurisë ushqimore dhe ekonomike. Infalcioni do të ketë një ndikim jo të vogël në ekonominë shqiptare. Çmimet do të rriten. Rritja do të ndikojë edhe në rritjen e çmimeve të tjera. Çmimet tregojnë qartë një tablo të zezë, që nuk mund të zgjidhet me debate politike në Kuvend”, është shprehur kreu i PR-së, Fatmir Mediu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga