LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Propagandë dhe fushatë/ Rama nuk e lëshon foltoren e Kuvendit

9 Qershor 2022, 12:18, Politikë CNA

Propagandë dhe fushatë/ Rama nuk e lëshon foltoren e Kuvendit

Kryeministri Edi Rama krahas me propgandën nga Kuvendi ka nisur edhe fushatën për zgjedhjet vendore.

Ai ka njoftuar se kur do të nisë zbatimi i disa projekteve që janë të përfolura.

Sipas tij më 2 korrik hapet përfundimisht aksi Kardhiq-Delvinë dhe me 9 korrik të këtij viti hapet dhe By Pass-i i Vlorës.

Ndërsa shkurtin e vitit të ardhshëm, do të nisë ndërtimi i Urës së Bunës.

"Përmendët Urën e Bunës dhe ju falënderoj, është një projekt shumë i rëndësishëm për Shqipërinë turistike. Duke qenë se ju mbani shënime në shkurt të vitit të ardhshëm, së bashku me kryeministrin e Malit të Zi të jem atje për të filluar puna për ndërtimin e urës. Punët publike kërkojnë kohën e tyre. Po ndeshen me një situatë jo të lehtë për shkak të rritjes së çmimeve. Në 2 korrik hapet përfundimisht aksi Kardhiq-Delvinë. Në 9 korrik, hapet dhe By Pass-i i Vlorës’, ështëshprehur Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga