LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

90 minuta “kokë më kokë”/ Bajram Begaj këshillohet me paraardhësit

9 Qershor 2022, 11:26, Politikë CNA
90 minuta “kokë më kokë”/ Bajram Begaj
Presidenti Bajram Begaj

1 orë e 30 minuta ka zgjatur takimi mes Presidentit të sapozgjedhur Bajram Begaj dhe paraardhësve të tij Alfred Mosiu dhe Bamir Topi.

Takimi ka qenë “kokë më kokë”, dhe asnjëri prej tyre nuk kanë zbardhur objektin e bisedës, por mendohet se Begaj ka marrë këshilla nga paraardhësit e tij.

Begaj u zgjodh si presidenti i nëntë i Republikës së Shqipërisë me 78 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim më 4 qershor.

Emri i tij u hodh në skenë nga socialistët, të cilët e votuan në raundin e katërt./CNA.al

Lajmet e fundit nga