LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha, me tone të ashpra ndaj Ramës/ “Vjedh, mashtron nga mëngjesi deri në darkë”

9 Qershor 2022, 12:57, Politikë CNA

Berisha, me tone të ashpra ndaj Ramës/ “Vjedh, mashtron nga

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, ka folur me tone të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama.

Berisha ka akuzuar se kjo qeveri e vetmja gjë që di të bëjë është të vjedhë dhe të mashtrojë.

“Ka humbur çdo sens realiteti. Vjedhja e përditshme dhe e përnatshme shërben si një narkotikë që të shkëput nga realiteti dhe bota përreth”, tha Berisha.

Ndër të tjera, Berisha ka përmendur edhe deklaratat e Ramës në samitin e "Ballkanit të Hapur". Kreu i PD-së ka shpërthyer në akuza duke iu drejtuar se në Ohër shkelmoi jetën, vdekjen dhe gjakun e 12 mijë viktimave të gjenocidit serb në Kosovë.

“Shkojmë në Ohër, shkelmoi jetën, vdekjen, gjakun e 12 mijë viktimave, sikur është padroni i tyre. Ç’të drejtë ka ky të flasë për të vdekurit në Kosovë. Çfarë njeriu është ky?

Bën gjithçka si skllav i Vuçiçit, s’ka ndjeshmëri.

Qytetarë shqiptarë a do vazhdojmë të pranojmë një njeri si ky që vetëm me vjedhjet ndikon dhe rrit çmimet në stratosferë. A do ta pranojmë këtë njeri që mashtron nga mëngjesi deri në darkë?

A ka ndjenja ky njeri? Çfarë ndjenjash ka ky njeri? Thuaja shqiptarëve”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga