LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmërimi i fortë për Ramën/ Berisha, thirrje BE-së: Të nisë hetimi për aferën korruptive të Durrësit

29 Gusht 2022, 12:16, Politikë CNA
Paralajmërimi i fortë për Ramën/ Berisha, thirrje
Kreu i PD-së , Sali Berisha

Kreu i PD-së , Sali Berisha, në një deklaratë për mediat ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama të heqë dorë nga afera korruptive e Durrësit.

Gjithashtu Berisha i bëri thirrje Bashkimit Evropian të nisë hetimet për këtë aferë, që sipas kreut të PD-së, është e përmasave të papara.

Denoncoj edhe një herë këtë aferë korruptive të masave të papara. I kërkoj Edi Ramës që të heqë dorë nga përpjekjet për ndërtimin e Dubait të familjes së tij në Durrës. E garantoj që ajo nuk do mund të ndodhë dhe i kërkoj Al Alabarit të heqë dorë dhe të mos përdoret nga kryeministri më i korruptuar në të gjitha kohërat në Shqipëri. 

I bëj thirrje BE-së të përdorë të gjithë autoritetin e tij për të ndaluar këtë aferë korruptive. Të nisë menjëherë një hetim rreth aferës korruptive të Durrësit. Të bëjë gjithçka që ky port të mbetet port strategjik i vendit dhe i rajonit dhe i BE-së”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga