LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Flamuri me yllin komunist/ Rama u përgjigjet kritikëve: Është satirë ndaj regjimit

29 Gusht 2022, 12:09, Politikë CNA
Flamuri me yllin komunist/ Rama u përgjigjet kritikëve:
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë, pasi rrjeti u mbush me flamurin me yllin komunist që u shfaq një natë më parë në festivalin ‘Sunny Hill’.

Rama ka ndarë në "Twitter" postimin e kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili duke u përgjigjur kritikave, sqaroi më herët se shfaqja e flamurit me yll në festivalin “Sunny Hill” është pjesë e një performance artistike e grupit rok “Asgjë Sikur Dielli”.

 ‘Nuk luftohet komunizmi me metoda komuniste! Kenga eshte nje satire ndaj regjimit! @albannimani, dhender ne Tirane ne nje nga familjet me te perndjekura - e ka prodhuar para 8 viteve! Uroj te luftoni me te njejtin zell sekretarin e PPSH ne krye te PD dhe sigurimsin aleat!”- shkruhet në postim./CNA.al

Lajmet e fundit nga