LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk është faji im që nuk i besoj drejtësisë”/ Meta ‘viktimizohet’ para mediave

29 Gusht 2022, 13:43, Politikë CNA
“Nuk është faji im që nuk i besoj
Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka dalë mesditën e sotme në një konferencë për mediat, ku ka denoncuar aktet korruptive të qeverisë.

Meta tha se drejtësia shqiptare është kapur prej fyti nga kryeministri Edi Rama, ndërsa paralajmëroi se në ditët në vijim do të publikohen skandale edhe më të rënda.

“Nuk është faji im që nuk i besoj drejtësisë shqiptare. Ajo është kapur prej fyti nga Rama. Që nga zgjedhja e kryeprokurores me 60 vota. Jemi përpjekur t'i japim drejtësisë kurajë që të dalë nga kthetrat e Edi Ramës. Drejtësia do përplaset me këtë dhunues të shtetit ligjor, që po bën një korrupsion të hapur, shpërdoron detyrën.

Drejtësi ka pasur dhe do ketë në çdo kohë. Kush dëshiron të bëhet pjesë e drejtësie që po vjen është i mirëpritur të bëjë punën e tij,” tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga