LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Sherr te Komisioni i Ligjeve, nuk përmbahet Sula: Turp të keni. Deputeti i PS-së në një mendje me opozitën

6 Nëntor 2023, 11:54, Politikë CNA

VIDEO/ Sherr te Komisioni i Ligjeve, nuk përmbahet Sula: Turp të keni.

Të hënën, Komisioni i Ligjeve është shoqëruar me debate të shumta mes deputetëve të opozitës dhe atyre të maxhorancës. 

Ka qenë deputeti i PD-së, Dashnor Sula, i cili i revoltuar në komision është shprehur se deputetët nuk duhen të lihen jashtë.

Sipas tij një gjë e tillë nuk ka ndodhur kurrë më parë në vendin tonë. 

"Turpi  zi, që të mos na lejoni ne që të futemi në komisione. Si mos të bërtas? Turp të kesh dhe je hajdut. Mbylle moj gojën ti. Ç’punë keni me ne. Nuk është normale të zhvillosh mbledhje me këtë situatë. Më thuaj çfarë të kam bërë? Më dhunove atje, kaq po të them ", u shpreh Sula.

"Nuk mund të mos na lejoni të futemi në godina. Ne duhet të futemi në këtë godinë", u shpreh Dhurata Çupi.

Nga ana tjetër deputeti i PS-së Arben Pëllumbi, pranoi se urdhri për të mos lejuar deputetët në Kryesinë e Kuvendit është gabim, duke iu bashkuar kështu shqetësimit të opozitarëve/CNA 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)Lajmet e fundit nga