LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha nuk shkon në SPAK/ “Asnjë bandit s’më imponon të shkel Kushtetutën”

6 Nëntor 2023, 10:07, Politikë CNA

Berisha nuk shkon në SPAK/ “Asnjë bandit s’më imponon

Sot është dita e parë e paraqitjes së ish-kryeministrit Sali Berisha para oficerëve të policisë gjyqësore, pasi GJKKO caktoi masën e sigurisë “detyrim paraqitje”.

Por Berisha duket se nuk do të shkojë as sot në SPAK për t'u paraqitur para oficerëve gjyqësorë.

Ai deklaroi në një prononcim për gazetarët nga Kryesia e Kuvendit se është i gatshëm të shkojë në çdo kohë në SPAK, por theksoi se nuk do të shkelë Kushtetutën.

“Jam i gatshëm të shkoj në çdo kohë në SPAK dhe jo SPAK, por nuk pranoj sanksionet antikushtetuese të Ramës.

Në qëndrimet e mia nuk ka asgjë personale, unë mbroj vetëm Kushtetutën e vendit tonë. Asnjë bandit, as në Shqipëri, as në botë nuk më imponon mua shkeljen e Kushtetutës”, theksoi Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga