LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sherri në Kuvend/ Paraqitet në SPAK deputeti i PD-së, Bledion Nallbati

6 Nëntor 2023, 09:23, Politikë CNA

Sherri në Kuvend/ Paraqitet në SPAK deputeti i PD-së, Bledion

Sot, deputeti i Partisë Demokratike, Bledion Nallbati, është paraqitur në SPAK. Nallbati pak ditë më parë u kallëzua në Prokurorinë e Posaçme nga Partia Socialiste për goditjen ndaj deputetit socialist Vullnet Sinaj.

Kujtojmë që tri ditë më parë, u mor në pyetje nga SPAK edhe socialisti Vullnet Sinaj lidhur me incidentin që ndodhi në seancën plenare të 30 tetorit.

Në seancën plenare të 30 tetorit, opozita tentoi të bllokonte punimet e saj, duke hequr karriget dhe duke bllokuar foltoren. Në një moment pati edhe përplasje fizike mes deputetëve. Deputetët Sinaj dhe Nallbati u shtynë disa herë me njëri-tjetrin dhe në momentin që Nallbati tentoi të qëllojë me grusht deputetin socialist, kolegët ndërhynë dhe e larguan./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga