LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputetët futen nga dritaret në Kryesinë e Kuvendit/ Paralajmërimi i Berishës për Ramën

6 Nëntor 2023, 10:58, Politikë CNA
Deputetët futen nga dritaret në Kryesinë e Kuvendit/
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh gjatë një fjalimi nga dritarja e Kryesisë së Kuvendit se opozita nuk do të tërhiqet derisa qeveria të zbatojë Kushtetutën. 

Ndërkohë që nga dritaret e Kuvendit, futeshin deputetët e përjashtuar të opozitës, Berisha i dha mesazhin Ramës që ky është vetëm fillimi dhe nuk do të dorëzohen. 

"Janë të gjithë deputetë të kuvendit të Shqipërisë, janë të gjithë me imunitet dhe kurrë ndonjëherë deputetët nuk janë ndaluar të marrin pjesë në mbledhjet e komisioneve. Kjo është fytyra e Edi Ramës, ky është morali i Edi Ramës. Ne jemi të mbledhur këtu, dhe ne vazhdojmë betejën tonë. Ne po mbrojmë Kushtetutën nga një bandë kriminale. Ne kemi mbledhjen e Grupit Parlamentar, deputetët ja ku janë, nuk lejohet kreu i grupit që të vijë në mbledhje. Kjo është një histori e turpshme. Rama ky është vetëm fillimi, opozita dhe populli shqiptar nuk tërhiqet", u shpreh Berisha./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga