LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto – Garda u ka bllokuar derën/ Deputetët e PD-së hyjnë në Kuvend nga dritarja

6 Nëntor 2023, 11:00, Politikë CNA

Foto – Garda u ka bllokuar derën/ Deputetët e PD-së

Deputetë e Partisë Demokratike që janë përjashtuar nga Kuvendi nuk janë lejuar të hyjnë në Kryesinë e Kuvendit.

Deputetët, pas përplasjes me Gardën e Republikës, e cila ka bllokuar portën, kanë tentuar të gjejnë mënyra të tjera për të hyrë në Kuvend.

Disa prej tyre janë ngjitur nga dritaret e Kryesisë. Konkretisht ishin Bledion Nallbati, Flamur Noka, Saimir Korreshi dhe Xhelal Mziu që hyjnë nga dritarja.

Ndërkohë, një pjesë e deputetëve të opozitës vijojnë të qëndrojnë para portës së Kryesisë së Kuvendit./ CNA

Foto – Garda u ka bllokuar derën/ Deputetët e PD-së

Foto – Garda u ka bllokuar derën/ Deputetët e PD-së

Foto – Garda u ka bllokuar derën/ Deputetët e PD-së

Foto – Garda u ka bllokuar derën/ Deputetët e PD-së

Foto – Garda u ka bllokuar derën/ Deputetët e PD-së

Lajmet e fundit nga