LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tensione në Kryesinë e Kuvendit/ Deputetët e PD-së nuk lejohen në komisione

6 Nëntor 2023, 10:19, Politikë CNA

Tensione në Kryesinë e Kuvendit/ Deputetët e PD-së nuk

Në këto momente ka tensione në Kryesinë e Kuvendit.

Deputetët e PD-së kanë mbërritur pranë Kryesisë, por nuk janë lejuar nga Garda e Republikës që të hyjnë brenda godinës dhe të shkojnë në komisione.

Një pjesë e deputetëve janë përjashtuar nga komisionet dhe nga seancat plenare për shkak të sjelljes së tyre.

Kujtojmë se opozita nuk ka lejuar zhvillimin normal të seancave plenare dhe të mbledhjeve të komisioneve.

Ata kanë shkaktuar rrëmujë dhe për këtë arsye janë përjashtuar për disa ditë nga Komisioni i Etikës./ CNA

Tensione në Kryesinë e Kuvendit/ Deputetët e PD-së nuk

Lajmet e fundit nga