LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto - Noka kërcen mbi kangjella/ Hyn “me forcë” në Kuvend

6 Nëntor 2023, 10:36, Politikë CNA

Foto - Noka kërcen mbi kangjella/ Hyn “me forcë” në

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, mes tensioneve, ka hyrë “me forcë” në Kryesinë e Kuvendit.

Duke qenë se Garda ka mbyllur derën dhe nuk ka lejuar deputetët të hyjnë në Kryesi, Noka u ngjit mbi kangjella dhe kapërceu brenda oborrit të Kryesisë së Kuvendit.

Nga atje ai kërkoi të hapë njërën nga portat që të lejonte deputetët e tjerë të hyjnë në Kryesi, por nuk ka mundur./ CNA

Lajmet e fundit nga