LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opozita mësyn në Komisionin e Ligjeve/ Bushka ndërpret mbledhjen

6 Nëntor 2023, 11:49, Politikë CNA

Opozita mësyn në Komisionin e Ligjeve/ Bushka ndërpret mbledhjen

Deputetët e Partisë Demokratike, të cilët hynë nga dritarja në Kryesinë e Kuvendit, kanë shkaktuar rrëmujë edhe brenda godinës.

Ata hynë në sallën ku po zhvillohej Komisioni i Ligjeve dhe kanë bllokuar punimet.

Kjo ka detyruar kryetaren e Komisionit të Ligjeve, Klotilda Bushka, të ndërpresë mbledhjen.

“Mbledhja për sot është e pamundur të organizohet në këto kushte, ndërpritet mbledhja dhe për vijimin do të njoftoheni”, tha Bushka./ CNA

 

Lajmet e fundit nga