LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sa janë shanset për të votuar Erion Veliajn?/ Përgjigjen qytetarët e Tiranës

17 Mars 2023, 22:56, Politikë CNA
Sa janë shanset për të votuar Erion Veliajn?/ Përgjigjen
Erion Veliaj

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës se sa shanse ka që në 14 maj të zgjedhin sërish Erion Veliajn për të drejtuar qytetin. Numri i qytetarëve që janë përgjigjur padyshim do të votoj Veliajn ka pësuar një rënie nga 28.8% që ishin në shkurt në 26.4% në mars.

Po ashtu një rënie ka pasur edhe numri i atyre që janë shprehur ndoshta nuk do të votojnë Veliajn nga 12.4% në shkurt në 12% në mars.

Sa janë shanset për të votuar Erion Veliajn?/ Përgjigjen

Ndërsa rritje ka pasur numri i qytetarëve që janë shprehur ndoshta do ta votojnë Veliajn nga 25.3% që ishte në shkurt në 29.2% në mars.

Po ashtu rritje ka pasur edhe numri i qytetarëve që janë shprehur se padyshim nuk do ta votoj nga 26.7% që ishte në shkurt në 27.7% në mars.

Kur shohim se bashku numrin e qytetarëve që janë shprehur padyshim do ta votoj dhe ndoshta do ta votoj Erion Veliajn në 14 Mars nga 54.1% që ishte në shkurt ka shkuar në 55.6% në mars./ Euronews Albania

Sa janë shanset për të votuar Erion Veliajn?/ Përgjigjen

Lajmet e fundit nga