LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha flet me shifra/ "Në 8 vite, 40% e vlonjatëve janë larguar nga Vlora"

17 Mars 2023, 17:54, Politikë CNA

Berisha flet me shifra/ "Në 8 vite, 40% e vlonjatëve janë

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka folur me shifra për numrin e shqiptarëve që kanë ikur nga vendlindja drejt vendeve të BE-së dhe SHBA-së.

Berisha u shpreh se 40% e vlonjatëve janë larguar nga Vlora në 8 vite.

Këtë deklaratë ai e ka bërë gjatë fjalës së tij në takimin me qytetarët, ku prezantoi kandidatin për Bashkinë e Vlorës, Hysni Sharra.

“Kam ardhur sot me kënaqësi të veçantë, me bindjen më të thellë se takimi me ju, është takim njëkohësisht me përgjegjësinë e njerëzve të cilët në vetëdijen e tyre, shpirtin dhe formimin e tyre, janë të gatshëm dhe të vetëdijshëm se sot Vlora dhe Shqipëria kanë nevojë më shumë se kurrë në 80 vitet e fundit për ti dalë zot, shqiptaret dhe shqiptarët.

Kam ardhur sot tek ju, me bindjen më të thellë se të gjithë ne me një brengë të thellë shohim se si Vlora, Shqipëria pakësohen çdo ditë, javë, muaj para syve tanë. Se si Vlora kjo mrekulli e pa përsëritshme e natyrës, kjo trevë e njerëzve të fortë, trima të guximshëm, braktiset çdo javë, çdo muaj nga banorët e saj. Po këtë fat ka Shqipëria.
Në 8 vite 40 % e vlonjateve janë larguar nga Vlora, në 8 vite 35 % e shqiptarëve janë larguar nga Shqipëria. Po vazhduam kështu çdo të mbetet pas 8-16 viteve të ardhshme”, u shpreh Berisha./CNA 

Lajmet e fundit nga