LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rreth 3 orë takim në Presidencë/ Zbardhet takimi Rama-Begaj, çështjet “e nxehta” që u diskutuan

17 Mars 2023, 11:31, Politikë CNA

Rreth 3 orë takim në Presidencë/ Zbardhet takimi Rama-Begaj,

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, kanë zhvilluar një takim në Presidencë për rreth tri orë.

Mësohet se në këtë takim është diskutuar rreth bashkëpunimit mes qeverisë dhe institucionit të Presidencës si dhe çështja e detit, për përcaktimin e kufitit detar me shtetin grek për detin Jon, çështje, e cila po shqyrtohet në Gjykatën ndërkombëtare të Hagës.

Më tej është folur rreth emërimit të ambasadorëve shqiptarë në vendet e huaja, pasi shumë prej tyre janë në përfundim të afatit të tyre./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga