LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk përmbahet më Noka/ ”Për 24 orë Edi Ramën bashkë me bandën e tij e nxjerr nga Shqipëria”

17 Mars 2023, 09:51, Politikë CNA

Nuk përmbahet më Noka/ ”Për 24 orë Edi Ramën

Deputeti Flamur Noka dhe gazetari Arian Çani kanë debatuar në lidhje me zgjedhjet e 14 majit.

I ftuar në emisionin "Now" me Erla Mëhillin, Noka është shprehur se pas vitit 2013 kryeministri Edi Rama nuk i ka fituar asnjëherë zgjedhjet me meritë, por duke manipuluar dhe vjedhur votat.

Më tej, deputeti tha se po të donte mund të kishte qëndruar në pushtet duke kontrolluar kriminelët kur ishte ministër i Brendshëm, por nuk e ka bërë një gjë të tillë, për hir të demokracisë.

Sipas tij nëse do ta merrte pushtetin me kaçakë, Rama dhe bandat e tij do t’i kishte nxjerrë nga Shqipëria për 24 orë.

Pjesë nga debati

Flamur Noka: Ai paguan gjithçka, ai paguan ambasadorë, ai paguan McGonigal. Edi Rama është vetëm fasadë.

Arian Çani: Prandaj pëlqehet, këtë jam duke thënë.

Flamur Noka: Pas 2013, kurrë nuk ka qëndruar asnjë ditë me votë. Gjithmonë me votë të blerë dhe të manipuluar.

Arian Çani: Kjo është aftësi.

Flamur Noka: Në 2013, sikur të donte Sali Berisha, ata kriminelët që luftuan Ramën për ta sjellë në pushtet, i kontrolloja vetë po të doja, isha ministër i Brendshëm.

Lajmet e fundit nga