LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj bën premtimin/ Do të japim bonus social për 2800 familje

17 Mars 2023, 17:34, Politikë CNA
Veliaj bën premtimin/ Do të japim bonus social për 2800 familje
Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë mbledhjes me Këshillin Bashkiak u shpreh se së shpejti 2800 familje do të përfitojnë bonus social.

Veliaj u shpreh gjithashtu se kryeqyteti ka kosto të larta kështu dhe ky bonus do t’i ndihmonte qytetarët.

“Bonusi social për familjet në nevojë e përmenda herën e fundit është e ngjashme me atë që bëmë me studentët me përgjysnimin e çmimit të konvikteve. Ne duam që një shumë të shkojë mbi atë që është pagesa standarte. 2 mije e 800 familje do të përfitojnë pasi Tirana ka disa kosto më të larta”, u shpreh Veliaj./CNA

Lajmet e fundit nga