LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi/ Urdhër-arresti për Lefter Allën, 5 orë pasi deklaroi rikandidimin

17 Mars 2023, 12:25, Politikë CNA

Denoncimi/ Urdhër-arresti për Lefter Allën, 5 orë pasi

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka reaguar pas lëshimit të urdhrit nga SPAK për arrestimin e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla.

Duke përmendur,vjedhjen e tenderave për rrugën në Bulqizë dhe konsumimin e kokainës nga ana e Allës, Berisha ka zbuluar se urdhri për arrestim u lëshua 5 orë pasi ai deklaroi se do të rikandidonte për bashkinë e Bulqizës.

Ndër të tjera kryedemokrati i ka drejtuar gishtin drejtësisë, e cila ka mbajtur dosjet e Allës për 5 vite në sirtar.

"Fushata po ecën me një ritëm dhe entuziazëm të veçantë. Kandidatët e shpellës apo dajakut, janë sot kandidatët më të përçmuar në 32 vite.
Siç e shihni, nuk dalin dot me qytetarët, siç e shihni, janë të pranishëm vetëm në montime dhe manipulime të turpshme televizive.
Ndiqeni fushatën e Veliajt, vetëm figurantë dhe truke televizive. Të tjerë nuk duken fare. Ata që kundërshtojnë, arrestohen brenda orëve.
Narkotrafikanti i Bulqizës kishte dosjet palë-palë prej vitesh. Por nuk i futej gjë në këmbë, madje drejtësia e Edi Ramës e ekzonoronte edhe kur thithte kokainë.
Në momentin që deklaroi se do rikandidonte dhe nuk e pyeste partinë, pas pesë orësh iu vunë prangat. U servir kjo si një akt i drejtësisë së pavarur, në fakt ishte një akt i drejtësisë politike", tha ai./CNA.al  

 

Lajmet e fundit nga