LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kjo do të jetë pranvera e fitores”/ Berisha: Rama, i damkosur nga mediat e huaja

17 Mars 2023, 12:15, Politikë CNA
“Kjo do të jetë pranvera e fitores”/ Berisha: Rama, i
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka deklaruar se kjo do të jetë pranvera e fitores, jo vetëm për zgjedhjet vendore, por edhe për fitoren mbi monizmin.

Berisha është shprehur se kryeministri Edi Rama është shndërruar në turpin e Shqipërisë, Europës, për të cilin mediat e huaja shprehin neveri dhe po e damkosin me epitete mjaft të rënda.

“Falenderoj qytetarët dhe demokratët për këtë besim të madh që po shprehin te PD-ja për këtë revoltë të vërtetë që ndiej ndaj makinacioneve të turpshme të Edi Ramës të shërbyer nga dy pengjet e tij. Qytetarët shqiptarë po kuptojnë çdo ditë se cili është morali, se cili është karakteri i atij që është sot kryeministër, i cili është shndërruar në trupin e Shqipërisë, të botës së lirë të Europës. Është shndërruar në njeri të pashpresë për të cilin mediat e botës po shprehin çdo ditë neverinë ndaj tij. Po e damkosin nga epitete më të rënda”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga