LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Qytetarët presin një alternativë"/ Kandidatja e PD-së së “vulës” zbulon strategjinë për “lokalet”

17 Mars 2023, 20:42, Politikë CNA

“Qytetarët presin një alternativë"/ Kandidatja e

Kandidatja e grupit të “vulës” për Bashkinë e Fierit, Eriselda Zotaj ka dhënë disa detaje mbi strategjinë ku ajo po ndërton platformën me të cilën do të përballen me qytetarët më “14 Maj”.

Gjatë një interviste me Bruna Çifligun, Zotaj u shpreh se strategjia e saj do të përqëndrohet te shtresat në nevojë pasi sipas saj ata janë plagë e qytetit të Fierit.

“Po shpalos pikat ku kemi mbështetur programin për qytetin e Fierit. Kur ne themi qytet i Fierit nuk mund të mos nënkuptojmë politikat sociale, ku tre styllat kryesore të politikave sociale janë ndihma ekonomike, mbështetja e nënave kryefamiljare, një plan për banesat sociale e shumë tjera. Kur themi qyteti i Fierit kemi thënë dhe infrastrukturën, edhe inceneratorët, edhe Gjanicën, kemi dhe të rinjtë dhe mungesën e një universiteti. Të gjitha këto janë pjesë e një strategjie ku ne po ndërtojmë platformën që do të përballemi me qytetarët. Qytetarët presin një alternative. Prioriteti im do të jenë shtresat në nevojë janë ata që lëngojnë dhe janë plagë e qytetit të Fierit”, shprehet Zotaj./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga