LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dorëzohet në KQZ një tjetër kërkesë për koalicion

17 Mars 2023, 19:41, Politikë CNA

Dorëzohet në KQZ një tjetër kërkesë për

Një tjetër kërkesë për koalicion është dorëzuar në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve.

Shkresa është firmosur më datë 13 mars dhe përbëhet nga 4 parti, të cilat janë:

Aleanca Demokratike me kryetar Eduart Abazin

Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet me kryetar Gaqo Apostolin

Aleanca Barazi dhe Drejtësi Europiane me kryetar Valentino Mustakën  

Partia për Europianizimin dhe Integrimin e Shqipërisë.

Të katërta partitë kanë formuar koalicionin e quajtur “Aleanca” për të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 14 majit

Kujtojmë se deri më tani, është dorëzuar koalicioni Meta-Berisha me siglën “Bashkë-Fitojmë” ku pjesë janë Partia e Lirisë, PBDNJ, PDK dhe grupimi i Berishës, si dhe koalicioni për këshillat bashkiakë “Aleanca Liberale e Djathtë” mes Partisë Balli Kombëtar Demokrat, Bashkimi Liberal Demokrat dhe Partia Bashkimi Demokrat./CNA

Lajmet e fundit nga