LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Miliarderi i PL-së premton grante/ 20 mijë euro për çdo të ri deri në 25 vjeç që hap biznes

17 Mars 2023, 18:22, Politikë CNA
Miliarderi i PL-së premton grante/ 20 mijë euro për çdo
Ilir Meta, kryetar i Partisë së Lirisë

Ilir Meta, miliarderi që është kryetar i Partisë së Lirisë, ka bërë një premtim për të dhënë grante.

Meta thotë se ka propozuar që të jepen grante deri në 20 mijë euro për çdo të ri apo të re deri në 25 vjeç që hap një biznes social apo start-up.

Këtë deklaratë, kreu i PL-së e ka bërë në rrjetet sociale, ku ka publikuar fotonga takimi me të rinj e të reja që kanë krijuar një biznes.

“Kënaqësi të takohesha sot me të rinj dhe të reja, sipërmarrës në biznese të ndryshme në Tiranë.

Partia e Lirisë propozon dhënien e granteve deri në 20.000 euro për çdo të ri dhe të re deri në 25 vjeç, që krijon një biznes social apo start-up.

Mbështetja e të rinjve për hapjen e biznesve sociale,  inkurajimi më i madh që ata ta ndërtojnë të ardhmen e tyre në Shqipëri dhe që shpopullimi të frenohet”, shkruan ai./ CNA

Lajmet e fundit nga