LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi e pranon/ "Jam me Bashën, jo me Alibeajn"

17 Mars 2023, 21:29, Politikë CNA

Bardhi e pranon/ "Jam me Bashën, jo me Alibeajn"

Deputeti Gazmend Bardhi i ka dhënë fund “dilemës”, ku tregon se ai pa asnjë diskutim është përkrahës i Lulzim Bashës dhe jo i kreut të grupit të PD-së së "vulës" Enkelejd Alibeajn.

Gjatë një interviste me gazetarin Arian Çani, Bardhi u shpreh se në raportin që ka pasur me Bashën nuk ka ndryshuar asgjë.

 “Pa asnjë diskutim që kam qenë më afër zotit Basha. Kam njohur më herët Alibeajn, por në politikë kam qenë më afër me Bashën. Në raport njerëzor nuk ka ndryshuar asgjë”, u shpreh Bardhi.

Kujtojmë se CNA ka raportuar disa muaj më parë se në grupin e vulës ka pasur disa përplasje mes Gazment Bardhit dhe Enkelejd Alibeajt.

Shkaku i këtyre përplasjeve ka qenë emri që PD e vulës propozoi për Avokatin e Popullit. Kjo bëri që PD e vulës të ndahej në dy grupe, në grupin që mbështeste Bardhin dhe Lulzim Bashën, si dhe në grupin që mbështeste Alibeajn.

Tashmë, Bardhi e ka pranuar hapur se marrëdhënie më të mira dhe mbështetje më të madhe ka për Lulzim Bashën./ CNA

Lajmet e fundit nga