LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Boçi denoncon punën e bashkisë/ Rrugët e Elbasanit janë amortizuar

29 Mars 2023, 17:49, Politikë CNA

Boçi denoncon punën e bashkisë/ Rrugët e Elbasanit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Elbasanit, Luçiano Boçi shprehet se ky qytet ka nevojë për një menaxhim model, pasi rrugët dhe kazanët janë të mbuluar me plehra nga qeveria, e cila e ka mbajtur nën pushtet për 16 vite rresht.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Boçi shkruan se Elbasani ka nevojë që të dëgjohet zëri i qytetarëve për kërkesat dhe shqetësimet e tyre.

“Elbasani ka nevojë që zëri i secilit prej jush të dëgjohet

I dëgjova me vëmendje kërkesat dhe shqetësimet e banorëve në rrugën "25 Nëntori" në Elbasan. Asnjëherë nuk është vonë për të bërë një kthesë të madhe dhe për t'i dhënë Elbasanit një menaxhim model! Faleminderit për mbështetjen!

Dua që gjithçka keni ndarë me mua këto muaj, ta shprehni si ushtrim demokracie përmes votës tuaj në 14 maj. Elbasani ka nevojë që zëri i secilit prej jush të dëgjohet. Teksa ecën mes rrugëve të amortizuara dhe kazanëve të mbuluar me plehra, kupton sa vite janë çuar dëm përmes drejtimit të gabuar të disa individëve që kanë pasur pushtet këto 16 vjet", u shpreh Boçi./CNA

Lajmet e fundit nga