LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara për Tiranën/ Lajla Përnaska kandidon nën siglën e PDIU-së

29 Mars 2023, 16:57, Politikë CNA

Gara për Tiranën/ Lajla Përnaska kandidon nën siglën e

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Lajla Përnaska, do të garojë për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Në këto zgjedhje, ish-deputetja është regjistruar më datë 24 mars dhe do të garojë nën siglën e Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU).

Përnaska do të garojë për kreun e bashkisë Tiranë përballë Belind Këlliçit, Erion Veliajt dhe Roland Bejkos.

Lajla Përnaska e ka paralajmëruar këtë lajm edhe gjatë intervistave të fundit, duke u shprehur se rruga e vetme për t’u kthyer në politikë dhe për të dhënë një kontribut real, është kandidimi për Bashkinë e Tiranës./CNA

Lajmet e fundit nga