LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti i 362 votave, nuk përmbahet ndaj Ramës/ Është si qentë e rrugës

29 Mars 2023, 17:45, Politikë CNA
Deputeti i 362 votave, nuk përmbahet ndaj Ramës/ Është si
Deputeti i 362 votave, Petrit Vasili

Deputeti i 362 votave, Petrit Vasili, ka reaguar për deklaratat e kryeministrit Edi Rama se do të rrisë pagat dhe pensionet.

Vasili nuk është përmbajtur ndaj Ramës dhe e ka quajtur këtë të fundit qen rruge që leh nga frika.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, deputeti i PL-së deklaron se Rama po gënjen e mashtron qytetarët me premtime që nuk i mban.

Edvini si qentë e rrugës që lehin nga frika, i trembur nga humbja zgjedhore, po lëshohet nëpër gënjeshtra për rritje pagash e pensionesh.

Edvini, që sot ulërin, nuk e ka pranuar rritjen e rrogave çdo vit sipas inflacionit, që Partia e Lirisë e ka kërkuar me projektligj në Parlament në shtator. Prandaj nuk ka asnjë seriozitet tani kur po mjaullin për gjoja rritje rrogash.

Sa më e madhe humbja që e pret, aq më të trasha i ka mashtrimet Ramë mashtruesi.

Ky i mjerë kujton se shqiptarët nuk i kuptojnë gënjeshtrat e tij të trasha, që po i lëshon shpejt e shpejt brenda pak ditëve, vetëm nga frika e humbjes.

Ky budalla kujton se shqiptarët i kanë harruar tonelatat e mashtrimeve me legalizimet, me shëndetësi falas, me ujë 24 orë, me vaditje anë e mbanë në bujqësi e qindra gënjeshtra të tjera që ka vjellë pa pushim.

Hidhu dhe perdridhu sa të duash Edvin, por në 14 maj ti e di mirë që nuk të fal asnjëri për shkretimin dhe shpopullimin e Shqipërisë.

Edvin në 14 maj fundin e ke të paralajmëruar se nuk ka shqiptar, që voton më hajdutët dhe të korruptuarit e tu me nga dhjetë emra nëpër bashki.

Ndaj Edvin bëhu gati, se ne premtimet i mbajmë dhe nuk ke nga ja mban, fatin për në qeli e ke”, shkruan Vasili./ CNA.al

Deputeti i 362 votave, nuk përmbahet ndaj Ramës/ Është si

Lajmet e fundit nga