LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama bën gati ndryshimet në qeveri

5 Qershor 2023, 17:44, Politikë CNA

Rama bën gati ndryshimet në qeveri

Në qeverinë e Edi Ramës pritet të ketë disa ndryshime, që do të vijnë pas zgjedhjeve lokale të 14 majit.

Në qarqet politike dhe mediatike deklarohet se kryeministri Edi Rama do të bëjë disa zëvendësime.

Burime jozyrtare i thanë CNA se kryeministri synon qeveri edhe më politike, por edhe një “shkundje” të fortë.

Kjo jo thjeshtë dhe vetëm për ministritë, por edhe institucionet në varësi të tyre, për të dhënë një dinamikë të re, pas fitores së fortë që realizuan socialistët në zgjedhjet kokale, ku kanë marrë jo vetëm shumicën e bashkive, por edhe këshillat bashkiakë në shumicën e bashkive.

Emrat që përfliten për të lëvizur janë disa, nga ministri i Brendshëm, ministrja e Jashtme, e Financave, etj, por gjithçka mbetet në kuadër të informacioneve të pakonfirmuara zyrtarisht./ CNA.al

Lajmet e fundit nga