LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimi i zyrtares së ministrisë/ Balla: Është arritje

5 Qershor 2023, 12:45, Politikë CNA
Arrestimi i zyrtares së ministrisë/ Balla: Është arritje
Taulant Balla

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla e ka quajtur arritje arrestimin e sekretares së përgjitshme të ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro.

Kështu në fjalën e tij në Kuvend, Balla i është përgjigjur akuzave të opozitës duke thënë se sekretarja tashmë është në burg dhe po mban përgjegjësit juridike, penale dhe personale.

“Sekretarja e Përgjithshme është në burg dhe përgjegjësitë juridike, penale janë personale. Për mua është arritje që arrestohet një sekretare e përgjithshme, sepse koha kur urdhrat e prokurorisë për vrasje nuk zbatoheshin, e mbani mend apo jo. Për vrasje, lëshoi prokuroria urdhër për komandantin e gardës, nuk zbatohej urdhri. Drejtori i përgjithshëm i tatimeve për zhdukje të një shqiptari të Kosovës që kishte regjistruar takimet e Saliut, nuk zbatohej urdhri dhe qëndronte drejtor tatimesh nga shtëpia se ishte në arrest shtëpie. Kjo ishte drejtësia juaj dhe vini thoni pse arrestohet. Po shumë mirë që arrestohet", tha Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga