LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti socialist/ Të aprovohet sistemi i provimit digjital

5 Qershor 2023, 10:48, Politikë CNA

Deputeti socialist/ Të aprovohet sistemi i provimit digjital

Deputeti socialist Petro Koçi është shprehur se duhet të aprovohet sistemi i provimit digjital.

Sipas tij është një avantazh edhe ndaj luftës kundër korrupsionit.

Koçi e krahasoi këtë me votimin elektronik në tri bashki, duke thënë se, sistemi i provimit digjital eliminon dhe mundësinë e kopjimit.

“Sistemi i provimit digjital apolikohet në shumë vende të botës dhe është i aftë brenda një momenti të caktuar të marrë në proces 300 mijë të testuar.

Mendoj se është një avantazh dhe grupi i punës do ta marrë në drejtim këtë propozim se është një avantazh ndaj luftës kundër korrupsionit.

Nuk duhen me qindra dhe mijëra që mbajnë në kontroll procesin.

Vetë sistemi eliminon mundësinë e kopjimit”, tha Koçi.

Lajmet e fundit nga