LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti demokrat "zbret" Marsin dhe Jupiterin në Kuvend/ Nuk pranon rendin e ditës

5 Qershor 2023, 10:32, Politikë CNA
Deputeti demokrat "zbret" Marsin dhe Jupiterin në Kuvend/ Nuk
Deputeti Tritan Shehu

Deputeti demorkat Tritan Shehu ka kundërshtuar rendin e ditës, duke thënë se disa deputetë kanë kërkuar diskutim për gjenocidin serb.

Gjatë fjalës së tij, Shehu është shprehur se i duket sikur është në parlamentin e Marsit dhe Jupiterit.

“Jemi si parlamenti i Marsit dhe i Jupiterit, kemi paraqitur një kërkesë për një mocion me rezolutë ndaj gjenocidit serb në '90. Akoma nuk është futur në diskutim”, tha Shehu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga