LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthimi i Bashës/ Meta: Ia kemi parë lidershipin

2 Qershor 2023, 22:36, Politikë CNA
Rikthimi i Bashës/ Meta: Ia kemi parë lidershipin
Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është pyetur mbrëmjen e sotme për rikthimin e Lulzim Bashës në politikë.

Meta tha në një intervistë me Merita Haklajn se të gjithë e kanë parë lidershipin e Bashës, të cilin e quan vartës të Taulant Ballës.

Ai bëri përgjegjës Bashën për gjendjen aktuale të opozitës dhe për humbjen e bashkive.

“Lidershipin e vartësit të Taulant Ballës e kemi parë. E katandisi opozitën aty ku vajti. Ia dha parlamentin 100 përqind Edi Ramës, që i bëri ligjet siç i deshi qejfi. I la reformën në drejtësi, që bëjnë lojërat me vulën me partinë më të madhe të opozitës në vend. I la pushtetin vendor”, theksoi kreu i PL-së./ CNA.al

Lajmet e fundit nga