LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha, me gjuhë të ashpër për qëndrimin e Ramës ndaj Kosovës: Kryeministër antishqiptar

5 Qershor 2023, 12:03, Politikë CNA

Berisha, me gjuhë të ashpër për qëndrimin e Ramës

Debate të shumta ka pasur në seancën e sotme parlamenatre, ku ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për tensionet në Kosovë si dhe qëndrimin e Ramës ndaj Kurtit dhe qeverisë së Kosovës, duke e quajtur të turpshëm dhe antishqiptar.

Jam këtu për të dënuar sulmet e turpshme të përditshme të Edi Ramës ndaj kryeministrit të Kosovës. Sulmet i bën vetëm me një njeri me Vuçiç.

Ata që e mendojnë se e ka personale me  Kurtin, mashtrojnë veten. Rama nuk kursen për sulme, ish kryetarin Isa Mustafa. Nuk kursen padi në gjykatë ndaj Ramush Haradinajn  kjo vetëm se nuk pranon diktatin e padronit të tij Vuçiç.

Këto sulme ndaj Kurtit dhe qeverisë, këto trillime ta paimagjinueshme, tregojnë se ky është një kryeministër fund e krye antishqiptar, një skllav.

Kryeminsitri kroat dha një propozim t’i kërkohej falje Kosovës për krimet e Milloshevicit.

Afera e Mc Gonigal do të çojë në birucë. Shqiptarët do thonë fjalën e tyre, askush nuk do të shpëtoj ty nga këto zgjedhje”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga