LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha, akuza qeverisë/ U grabitën votat, u deformuan zgjedhjet

5 Qershor 2023, 11:53, Politikë CNA

Berisha, akuza qeverisë/ U grabitën votat, u deformuan zgjedhjet

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka hedhur akuza ndaj qeverisë se kanë grabitur votat dhe kanë deformuar zgjedhjet.

“Socialistët grabitën komisionerët e opozitës. U përdorën qindra miliona euro nga Rama dhe asistentët e tij. Deformuan rezultatet e zgjedhjeve në mënyrë ekstreme.

U përdor një mekanizëm tjetër monstruoz për të deformuar rezultatin e zgjedhjeve”, tha Berisha.

Lajmet e fundit nga