LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTOT-Kryemadhi-Vokshi “kokë më kokë”, deputetja nuk i ndahet Berishës/ Çfarë nuk u pa sot nga Kuvendi

5 Qershor 2023, 14:59, Politikë CNA

FOTOT-Kryemadhi-Vokshi “kokë më kokë”, deputetja nuk

Seanca e sotme parlamentare u shoqërua me debate të forta dhe akuza nga të dyja palët si mazhoranca ashtu edhe opozita.

Tema më e nxehtë ishte ajo e arrestimit të zyrtares së Ministrisë së Shëndetësisë, ku pati një kërkesë nga ana e Gazment Bardhit që ministrja Ogerta Manastirliu të jepte dorëheqjen, gjë që pasoi me debate me tone të larta.

Nga ana tjetër ajo që s'u pa ishin bisedat “kokë më kokë” mes Vokshit dhe Kryemadhit. Në praninë e Erisa Xhixhos, vihet re që me dokumente në duar, dy deputetet po diskutonin me njëra-tjetrën.

Në asnjë moment deputetja Vokshi nuk iu nda Berishës si jashtë Kuvendit ashtu edhe në sallë.

FOTOT-Kryemadhi-Vokshi “kokë më kokë”, deputetja nuk

FOTOT-Kryemadhi-Vokshi “kokë më kokë”, deputetja nuk

Një pikë tjetër e nxehtë ishin edhe akuzat e Berishës ndaj qeverisë për vjedhje votash apo deformim të rezultatit në zgjedhje.

Një tjetër reagim pati edhe për qëndrimin e Ramës ndaj situatës në Kosovë, ku Berisha e quajti antishqiptar dhe një kryeministër skllav.

Lajmet e fundit nga