LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Protestat do të vazhdojnë"/ Paloka: Do të pasurohen me elementë të mosbindjes civile

6 Mars 2023, 16:27, Politikë CNA

"Protestat do të vazhdojnë"/ Paloka: Do të pasurohen me

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Edi Paloka është shprehur se protestat do të vazhdojnë dhe se do të pasurohen me element të mosbindjes civile.

Gjatë intervistës me gazetarin Thimi Samarxhiu, Paloka u shpreh se provat janë dhënë se dhe me protesta paqërsore arrihet në triumf.

“Një nga vendimet që u diskutua dhe u mor ishte se protestat do të vazhdojnë dhe do të pasurohen me elementë të mosbindjes civile. Ne i kemi dhënë provat edhe para viteve 90' dhe pas viteve 90' kemi arritur të bëjmë revolucion dhe pa protesa të zhurmshme. Fillimisht populli duhet të ngrihej i pari dhe të mos priste partinë.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga