LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

MASHTRIMI I BASHËS/ Dokumenti që tregon se nuk e ka dhënë dorëheqjen

6 Mars 2023, 11:59, Politikë CNA

MASHTRIMI I BASHËS/ Dokumenti që tregon se nuk e ka dhënë

Me 21 mars 2022, Lulzim Basha doli publikisht dhe tha se kishte dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike.

Por sipas një dokumenti që po qarkullon së fundmi, Lulzim Basha ka gënjyer, nuk ka dhënë dorëheqjen.

Ai vetëm është larguar fizikisht nga zyra e kreut të PD-së dhe nuk ka kryer as hap ligjor.

Një dokument që mban datën 1.03.2023, lëshuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, thuhet se ligjërisht, kryetar i Partisë Demokratike të Shqipërisë, është Lulzim Basha./CNA.al

MASHTRIMI I BASHËS/ Dokumenti që tregon se nuk e ka dhënë

Lajmet e fundit nga