LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Regjistrimi në zgjedhjet e 14 majit/ Zbardhet vendimi i Këshillit Kombëtar të PD-së

5 Mars 2023, 20:11, Politikë CNA
Regjistrimi në zgjedhjet e 14 majit/ Zbardhet vendimi i Këshillit
Selia e PD-së

Zbardhet vendimi i marrë në Këshillin Kombëtar të PD-së për regjistrimin e në zgjedhjet e 14 majit, pasi Gjykata e Apelit riktheu çështjen e vulës në Gjykatën e Faktit për rigjykim.

Mësohet se Partia Demokratike ka vendosur të futet në zgjedhje me koalicion. Gjithashtu, është përjashtuar mundësia për kandidatë të pavarur.

Kujtojmë se në nisje të mbledhjes, kreu i PD-së, Sali Berisha tha se demokrëtët nuk do të tërhiqen, por do të hyjnë në zgjedhjet vendore.

Ai deklaroi se PD është një e vetme dhe bëri thirrje që të mbështeten kandidatët e dalë nga primaret./ CNA.al

Lajmet e fundit nga